Gloria, 2,5 milyon euroluk dev yatırımla golf sahalarını yeniledi

Gloria, 2,5 milyon euroluk dev yatırımla golf sahalarını yeniledi

Avrupa’da ikinci, Türkiye’de ise en büyük 45 delikli golf sahasına sahip olan Gloria Hotels&Resorts tüm golf sahalarını 2,5 milyon euroluk bir yatırımla yeniledi.

Avrupa’da ikinci, Türkiye’de ise en büyük 45 delikli golf sahasına sahip olan Gloria Hotels&Resorts tüm golf sahalarını 2,5 milyon euroluk bir yatırımla yeniledi. 1 Ekim itibariyle, Gloria Golf Club tam kapasiteyle hizmet vermeye başlayacak.

      

Özaltın Holding turizm yatırımı olan Gloria Hotels&Resorts’ün tüm golf sahaları Haziran ayı itibariyle yenilenmeye başlandı.   İki adet 18 delikli, bir adet 9 delikli toplam 45 delikli golf sahalarıyla Türkiye'nin en büyük golf sahalarına sahip Gloria Golf Club, sahalarını tasarlayan ünlü mimar Michel Gayon kontrolünde yeniledi. Haziran ayı itibariyle 2,5 milyon euro yatırım miktarıyla golf sahalarını yenileme kararı aldıklarını açıklayan Gloria Hotels&Resorts Yönetim Kurulu Üyesi Elif Özdemir, Gloria’nın en iyi golf destinasyonlarından biri olduğunu ve sahaların yenilenmesiyle birlikte, bu öncülüğü sürdürmeye devam edeceğini belirtti.

     

Dünyaca ünlü Fransız golf mimarı Michel Gayon tarafından golf sahalarının tasarlandığına değinen Özdemir, “Haziran ayında yenileme çalışmalarına başladık. Bu kapsamda 17 binin üzerinde ağaç budanıp temizlendi, yeni su fiskiyeleri eklendi, tüm göller temizlendi, yeni antreman ve eğitim araçları kuruldu. Gloria Golf Club, 3 sahada bulunan tüm green'lerde, Tee'lerde, bunker ve fairway'lerde yapılan genel yenileme çalışmalarının bitmesiyle 1 Ekim 2013 tarihi itibariyle tam kapasite ile hizmet vermeye başlayacak” dedi.

     

Sahaların görünümü değişiyor

Gloria Golf Club'ta çam ormanı içerisinde yer alan Old Course, ilave edilen 9 yeni ''Turnuva Tee'' ile 6 bin 514 metre uzunluğa ulaştı, drenaj ve sulama sistemleri yenilendi, sahada bulunan ağaçlar temizlendi ve Bunker'ler yeniden düzenlendi. Hizmete girdiği 2005 yılından bugüne birçok önemli uluslararası turnuvaya ev sahipliği yapan New Course, ilave edilen 6 yeni Turnuva Tee ile 6 bin 534 metre uzunluğa ulaşırken, 9 delikli golf sahaları içinde Avrupa'nın önde gelen tasarımlardan birine sahip olan Verde Course’un uzunluğu, ilave dilen 5 yeni Turnuva tee ile 3 bin metreye çıktı. 

Profesyonel Danışmanlık

Alper Tekbaş

Turizm Danışmanı

Turizme dair yatırımlarınızı, planlarınızı, iş geliştirme stratejilerinizi, medya planlamalarınızı, kariyer yolculuğunuzu Alper Tekbaş'a danışın.

[email protected]

Youtube Kanalımdan