Hangi otelde tatil yapılır?

Bu vadide yaşananlar, ismi geçen DC Göcek Otel ve kahramanları tamamen gerçektir…

25/02/2015 00:01

Merhabalar,

Bir otelde tatil yapmak istediğinizde, otel tercihinizi yapmak için incelemelere araştırmalara başlarsınız. İnternet üzerinden örmüş olduğunuz resimler o oteli, o tatili tercih etmenize olumlu yada olumsuz yönde etki yapabilir ama en kötüsü gittiğinizde gördüğünüz yerle araştırma yaparken baktığınız yer arasında uçurum olması… ne umduk ne bulduk misali yanıldığınızı anlamanız bu işin kötü tarafı ama birde gerçeği neyse onu yansıttığı hatta daha iyisi olduğu bir yeri bulduysanız işte o otel, o tatil yeri sizleri mutlu edecektir ve doğru tercih diyeceksiniz.

   1424816300_dc-gocek-hotel.jpg

İşte tam bu noktada DC Göcek tam tamına fazlası var eksiği yok 12 ay boyunca Türkiye’nin eşsiz tatil bölgelerinden Göcek’in içinde farkındalığını fark edenleri bekliyor. Tarifsiz duygular, vadideki güzellikler, gökkuşağının altındaki buluşmalar gibi özel bit tatil ve otel adresi.

Burayı bu kadar özel yapan, anlam katan yepyeni dostlukların ev sahibi ve sahibesi Cem &Didem Ergin çiftinin hayranlık uyandıran kalplerini, hayallerin gerçeğe dönüştürdükleri hani bazen vazgeçmek gitmek gerekir ve bunun içinde cesaret gerekir.

Onlar bu vazgeçişlerinin sonunda kendilerini bir tatil vadisinde buldular ve o vadinin içerisinde ev otel sıcaklığında bir dünya kurdular. Maddi ve manevi tüm birikimlerini, düşlerini, hayallerini, kendilerine özgü dokumuşlarını her yanına koydular. Bu güzelliklerin paylaşarak çoğaltılması dünyanın 4 bir yanından gelecek ve tüm yorgunluklarını bu vadide DC Göcek otel dostlarını, müdavimlerini bekliyorlar hem de 4 mevsim…

   1424816345_dc-gocek-otel.jpg

İşte onların dünyasından…

DC Otel Göcek’in  yeni bir yaşama açan penceresinden…

 

Şehir geleni doğuran ve doğurmaktan bıkmış bir kadın gibi.  O sadece sevgisiz ve şefkatsiz kucağını açıyor insanlara.  Mutlu olmuşsun ya da kahrolmuşsun onu ilgilendirmiyor. Bir köşede oturup yalnızlaştırılışımızı seyrediyor yalnızca.

Şehir biz insanları kendine mahkûm edeli uzun yıllar oldu aslında.  Bizi, biz olmaktan; kendimiz gibi hissetmekten alıkoymaya başladı.

 Gözünüzü gökyüzünün maviliğine açmayalı, kuş sesleri ile uyanmayalı ne kadar oldu?

İşte böyle hissettiğimiz bir anda bavulumuzu alıp kapıyı çekip gitmek isteriz ya.  Kimsenin bizi tanımadığı, bilinmeyen bir yere;  sözcükler bizi boğmaya başladığında kuş sesleri bile olmayan ıssız bir yerde olmayı isteriz ya.

Biz de öyle yaptık. 40 yılı aşkın şehir hayatından arkamıza bile bakmadan kaçtık.

Ne araçların hiç bitmeyen gürültüleri, Ne AVM’lerin sevimsizliği ne de insanların riyakârlığı ve çıkarcılığı.

Evinde yaptığı ekmeği, tavuğunun yumurtasını, ineğinin sütünü, kaymağını çıkarsızca bölüşen insanlar hâlâ varmış.

Yediğiniz domates, salatalık hâlâ eskisi gibi kokuyormuş. Hâlâ pınarlara ağzınızı dayayıp su içebiliyor, yeni doğan oğlakların ve kuzuların annelerini çağırışındaki tınıyla kulaklarınızın pasını silebiliyormuşsunuz.

    1424816272_dc-gocek-hotel.jpg

Hakkımızda:

Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde geçen 20 yılı aşkın sürelik yoğun çalışma hayatı ardından seçtiğimiz;  bu sessiz, sakin, doğa ile iç içe yaşamı sizlerle de paylaşmak istedik.

Birikimimiz ve kültürümüzü evimizle iç içe olan otelimize yansıttık.

Ailemiz, TED Ankara Koleji- Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, İtalyan Dili ve Edebiyatı eğitimlerinden sonra; ülkesel turist rehberliği, Türk Pirelli Lastikleri A.Ş’de satış temsilciliği yapan, hentbol sporunda defalarca milli formayı giyen, Cem Ergin; 

Hacettepe Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı eğitimi aldıktan sonra 23 yıl devlet okullarında ve TED Zonguldak-TED İstanbul Kolejlerinde Edebiyat Öğretmenliği yapan, kitap okuma ve yazma sevdalısı, mutfakta büyüklerinden öğrendiği geleneksel tatları hazırlamaktan hiç bıkmayan Didem Ergin ile

Hacettepe Üniversitesi,  Uluslararası ilişkiler Bölümü’nde eğitimine devam eden; iyi piyanist, arkadaş canlısı, iyi bir okur, küçük yaşta değişim öğrencisi olacak ve kendi başına Amerika’yı keşfedecek kadar gözü kara kızımız Irmak Ergin’den oluşur.

Biz; değişik kültürleri tanımaya hevesli, seyahat etmeyi seven, pek çok ülkeyi ziyaret etmiş, güler yüzlü,  konuksever, çalışkan, dürüst küçük bir aileyiz.

    1424816559_dc-gocek-havuz.jpg

Otelimiz:

Göcek’ten 15, Dalaman Havalimanından 35 dakika içerisinde ulaşabileceğiniz Türkiye’nin el değmemiş cennet köşelerinden birinde, Gökçeovacık’ta doğa ve kendinizle baş başa kalırken evinizdeki konforu, rahatlığı bulabileceğiniz sıcak bir ortam.

Gündüz kuş sesleri ve sincapların eşlik edeceği yürüyüşlerinizde sizleri şaşırtacak keşifler yapabilir ve gece karanlığında yıldızların ve ayın büyüsüyle sarhoş olabilirsiniz.

Profesyonel rehber eşliğinde Akdeniz ve Ege’nin tarihini keşfedebilirsiniz.

Eşsiz koyları ve muhteşem denizi, yerli yabancı turistlerin vazgeçemediği mavi yolculukları ile dünyanın gündeminde ilk sıralarda yer alan Göcek’in ılık sularına ve rüzgârına kendinizi bırakabilir, sabahın ilk ışıklarında balık avlarken karettaları, denizin üstünde sekerek kaçan balıkları izleyip denizin üstünden yükselen buharı içinize çekebilir,  kendi yakaladığınız balıklarla ziyafet sofraları kurabilirsiniz

Bahçemizden zeytin toplamayı; kendi ellerinizle yaptığınız turşu ve reçelleri sevdiklerinizle paylaşmayı; dumanı üstünde taze ekmekler, bahçeden toplanmış zeytinler, domates ve yeşillikler, ev yapımı çeşit çeşit reçeller, doğanın tadını çıkartan tavuk yumurtalarıyla kahvaltınızı yapabilirsiniz.

Günlük yaşamın yoğunluğundan, stresinden uzaklaşarak kendinize vakit ayırıp sessizliğin tadını çıkartabilirsiniz.

 

Otelimizin  Özellikleri

4 oda /Bahçe-Doğa /Havuz/Wi-Fi İnternet/Yaz-Kış açık/Sessizlik/Kişiye Özel Servis

 


dc göcekgöcekfethiye

YORUMLAR

1000 - karakter kaldı.
Yorumu gönder