ED Galata Suites İstanbul

ED Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Erol Danacı, Butik Otelcilik Anlayışlarını Bakın Nasıl Anlatıyor...

30/04/2016 23:48

İstanbul'un özellikle 2008-2014yılları Arasında yakın coğrafyasında bulunan ülkelerin gözbebeği olması , turist sayısında da ciddi anlamda artış gösterdi . Yatırımcılar bu talebi görmezden gelmeyerek Şehirde yuksek oda kapasiteli oteller açtılar . Tabi ki Dünya'da yaşanan turizm hareketlerindeki daralma ve Suriye sorunuyla talebin arz kadar artmaması günümüzde İstanbul'un otel doluluklarında düşüşe neden olduğu gibi ortalama oda satış fiyatlarını da geriye çekti . İşte bu noktada sahip olduğumuz değerleri masaya yatırarak neler yapabileceğimizi düşündük ve Dünya'da da trend olan butik otelcilik konusunda yeni projeler , stratejiler ve yapılanmalar gerçekleştirdik . Elimizde binlerce yılın birikimi ve bereketi olan Istanbul gibi bir şehir olduktan sonra , her ne şartla olursa olsun Dünya'nın rn güzel Yeri diye tabir edeceğimiz bu destinasyon herzaman yerli ve yabancı turistin ilgisini çekecektir diyerek yola çıktık. Galata'da açtığımız ilk otelle Türkiye'den çıkacak bir butik otel markasını Türk Kültürü ile birlikte Dünya'ya yayma hedefi koyduk.

   1462050579_erol-danaci.jpg

Global Araştırma şirketlerinin tüm dünya genelinde yaptığı araştırmalar sonucunda; artık çok sık seyahat eden gezginler, büyük Ölçekli uluslararası firmaların CEO'ları ve üst - orta kademe Yöneticileri, şirket sahipleri vb A+ segmentindeki seyahat eden kitle gittikleri kaldıkları yeri artık evleri gibi görmeye başladıklarından , seyahatin onların bir yaşam biçimi ve hayatın olağan akışı içerisinde olağan bir durum olduğundan dolayı butik otelleri seçtiği görülmüştür. Bu kitle birebir kendisini Tanıyan ve özelini dahi paylaşabileceği , yeme içme alışkanlıklarının bilindiği ve takip edildiği bu tesislerde hem huzurlu hem de rahat hissetmektedirler. Günümüz dünyasında ve Türkiye de turizmin hızlı büyümesinin sonucu olarak Yatırımı yapılan 300-500 odalı buyuk işletmeler bu tarz kitlenin ihtiyacını çözememektedir. Butik otelcilik ve hizmet dediğimizde bire bir misafire dokunuşlar , onların kişisel ihtiyaçları ve yaşam tarzının takibi çok ama çok Önem arzetmektedir. Bir önceki seyahatinde İstanbul'a ailesi ile gelen bir misafirimizin konaklaması sırasında terasta çektiğimiz aile fotoğrafını bir sonraki iş seyahatinde odasına çerçeve içerisinde koyduğumuzda bahsetmiş olduğumuz o ince dokunuşu yapmış oluyoruz . Butik otelcilikte sunacağınız hizmet kadar otelin bulunduğu lokasyon, fiziki özellikleri de önem arzetmektedir.

   1462050599_erol-danaci-ed-suites.jpg

İstanbul Galata'da tarihi 1890 'Lara dayanan istanbul 'un o dönemdeki ilk modern Apartmanı Doğan Apartmanı'nın bitişiğinde muhteşem bir Boğaz manzarasına hakim bir bina ile yolumuza çıkmış bulunmaktayız . Misafirlerimize muhteşem Boğaz manzarası eşliğinde giriş işlemleri yapmaktayız. Misafirlerimiz kendilerine sunduğumuz geleneksel Türk lokumu ve Türk çayını yudumlarken ; ekip arkadaşlarımız check in işlemlerini yapmakta , genelde harita üzerinden anlatılan şehir tanıtımları muhteşem Boğaz manzarası eşliğinde tarihi Yarımada , kız kulesi , Boğaziçi Görüntüsü ile sunulmaktadır . Hatta ekibimizin tecrübesi ile arzu eden misafirlerimize; İstanbul'a kadar gelmişken Antalya, Bodrum, Kapadokya ve Pamukkale gibi görülmesi gereken yerlerimizin de dahil edildiği tur paketleri hazırlanmaktadır . Bir nevi İstanbul'a gelen misafirleri ülkemizin görülmesi gereken yerlerine yönlendirerek turizm elçiliği yapmaktayız . Diğer Bölgelere yönlendirdiğimiz misafirlerimiz yine aynı konseptte butik yada buyuk otellerin içerisinde butik hizmet alabileceği özel oda tipleri ve villa hizmeti alabileceği yerler olmaktadır. Zincirimizin ilk halkası olan ED Galata Suites, ilk günden beri misafirlerine verdiği butik otel hizmeti ile Ülkelerine Döndüğünde bizi tekrar dostlarına tavsiye ettiklerinde ne kadar doğru bir iş yaptığımızı anlıyoruz .

   1462050590_erol-danaci-ed-galata-suites.jpg

Otelimize özellikle son zamanlarda İspanya, Yunanistan, Litvanya, Estonya, Amerika vb ülkelerden şehrimizin tarihi dokusu ve kültürümüzü tanımak adına birçok misafir gelmektedir. Kendilerine Verdiğimiz hizmet kalitesi ile yine kendi ülkelerinden bizlere Gönül ferahlığı ile misafir yönlendirmektedirler. Tüm Dünya'da seyahat edenlerin gidecekleri yere ulaşmadan önce yorumlarına Önem verdikleri Tripadvisor sitesinde otelimiz kısa süre içerisinde İstanbul'da ilk 50 lere kadar ulaşmış olup, hizmette ve serviste sınır tanımadan ana hedefimiz İstanbul'un en iyi butik oteli olmaktır . Bu konuda da en önemli avantajımız yetişmiş insan gücüdür. Türk misafirperverliğini , profesyonel otelcilikle butik bir otelde birleştirdiğimizde sizin Karşınıza ister ilk defa seyahat eden biri isterse yılın buyuk bir kısmını seyahate geçiren bir gezgin çıksın memnun kalmaması imkansızdır. Turizmde ülkemizin ciddi bir başarısı olduğunu düşünmekle beraber daha fazla çalışarak mevcut sahip olduğumuz turist sayımızın ürünlerimizi farklılaştırarak artacağına inancımız sonsuzdur. Odalarımızın bazılarını Türkiye'ye gelip global firmalarda expat olarak çalışan misafirlerimize uzun dönem kiralayarak, kendilerine hem otel hizmeti hem de ev konforu sağlamaktayız. Aynı zamanda yine ülkemizin güçlü olduğu sağlık Sektöründe tedavi icin istanbula gelen yabancı misafirlerimize şehrin göbeğinde ayrıcalıklı hizmetler sunmaktayız.


erol danacıgalataistanbul otellergalata suitestaksim oteller

YORUMLAR

1000 - karakter kaldı.
Yorumu gönder